O podvodnících ví Richard Saliba, ředitel CK Horizont Travel, své. Chce ale lidi v Čechách přesvědčit, že timeshare může být skvělá dovolená na celý život.
autor: Šíp/Pavel Hornych    

Podvodníci nám kazí renomé

PRAHA - O podivných cestovkách, které prodávají členství v prázdninových klubech, psal Šíp už několikrát. Podobné firmy však přitom škodí těm, kteří skutečně nabízejí doživotní užívání apartmánu kdekoli v zahraničí, tzv. timesharing.


Deník Šíp - 13.9.2006

"Je to pro nás velký problém, strašně nás to poškozuje," postěžovala si Darina Ryglová, jednatelka cestovní kanceláře Horizont Travel. "Jsme jediná cestovní kancelář v republice, která nabízí celoživotní dovolenou neboli timeshare," upozorňuje její ředitel Richard Saliba.

Pochybné firmy, které se v Čechách objevují už několik let, bývají cestovními agenturami. Když se nakupí stížnosti a trestní oznámení, firma zbankrotuje. "Bohužel spousta lidí si nás s nimi plete a jak slyší timeshare nebo prezentace, už couvají," říká Saliba.

Ve světě timesharing funguje bez problémů už několik let. U nás však k němu lidé ztratili důvěru. "Podvodníci hledají skuliny v zákonech. Uzavírají například smlouvy na dobu kratší než tři roky, pak neplatí ochranná lhůta pro odstoupení," vysvětluje Saliba.

Jen pro porovnání: smlouva o timesharingu čítá u Horizont Travelu šest stran. Smlouva, kterou podepsali lidé pochybné firmě Select Destination, má jednu a půl strany. "Koupě apartmánu na celý život není nic jednoduchého. Když budete kupovat dům, také nesepíšete jednostránkovou smlouvu," říká Saliba.

Proto se také timeshare neobejde bez prezentací. "Nelze to prodávat jako normální zájezd, vysvětlit ten systém dovolených je příliš složité. Mnohem víc se to podobá nákupu nemovitosti," popsal.

Co je to timesharing

Timesharing je právo užívat zařízení pro ubytování na stanovený časový úsek, například na týden, během roku na mnoho let dopředu, minimálně však na tři roky. Jednotliví vlastníci dovolených si pak mohou mezi sebou týdny vyměňovat a procestovat tak třeba celý svět.

ZUZANA VÁVROVÁ

Nabídka zklamaným!

Špatná zkušenost lidí s timesharingem Richarda Salibu štve a ví, že šance získat peníze od podvodníků zpět je mizivá. Proto přichází prostřednictvím Šípu s opravdu gentlemanskou nabídkou: "Ptáte se, jak pomoci alespoň těm dvěma, kteří se Šípu ozvali? Řekněte panu Tůmovi a Durlinovi, že mohou jet na tu dovolenou s námi. Dáme jim pobyt zdarma. Tedy bez letenek a stravy. Nabídl jsem to už několika lidem, kteří se takto napálili. Chci je přesvědčit, že timeshare opravdu funguje!"

Kontakt na redakci: vlasta@deniksip.cz
(Do e-mailu uvedte jméno autora,
kterému má být zpráva předána)

REKLAMA

 
 
 
 

Copyright VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Informace o inzerci zde.
Publikování nebo šíření obsahu deniksip.cz je bez písemného souhlasu VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.